Začnu se chovat normálně, až budou prasata lítat.

Glosa: Harry Potter a záhada času 1. + 2. kapitola

27. listopadu 2014 v 14:24 | Kecal, oglosovala Lucky |  (NE)šťastné glosy
Ahoj! Zdravím po delší době, tentokrát oglosuji hned dvě kapitoly, protože jedna by byla moc krátká :) Pokud máte silný žaludek, původní znění si můžete přečíst tady.


Tuto kapitolu chci věnovat Ž-Ž že mě donutila začít psát moc dík!!!!!!!! (Milá Ž-Ž, co jsi to udělala?!)
Předem se omlouvám za chyby protože je to moje první povídka tak doufám že ji hned nezavrhnete jinak přeju příjemné čtení. (Čtení možná, příjemné ne.)Harry Potter a záhada času
Kapitola 1. Konec nebo začátek (Já bych radši ten konec.)
Lilli (Tak tohle je nejdivnější patvar slova Lily, co jsem když četla.) vem Harryho a uteč já se ho pokusim zdržet honem uteč. (Je to jen takový divný pocit, a nebo tu mají být uvozovky?)
Lilli sebrala Harryho a rychle utekla nahoru kde chtěla schovat svého syna a vrátit se dolu pomoc Jamesovi. (A čárky?) Když se domem rozlehla rána od dveří které byly tak živé, až se rozlétli s měkkým i po celém pokoji a do domu vkročil Lord Voldemord, který si začal říkat s velkým L ve slově lord. Ustup mi z cesty Pottre (*zděšeně kouká na obrazovku*) a možná ti moc neublížim pronesl Voldemord směrem k Jamesovi. Nikdy pronesl James a postavil se mu, ovšem ani jeden si nevšiml Lucky a Válce, kteří se schovávali pod stolem s nápisem "Za správné psaní uvozovek a čárek!". Jak chceš řekl Voldemord a Lucky ho majzla pánví, načež ho přejel Válec AVADA KEDABRA (Chudáčkovi Voldymu se z blbosti této povídky plete jazyk...) pronesl line (Eh?) Voldemord. Škoda mohl z tebe být dobry smrtijed, ale jen maličký, kdybys nepatřil k tomu hloupému Brumbálovi a ušklíbl se. Překročil tělo nemrtvého muže, protože se mu nepovedla kletba který chtěl ochránit rodinu a vydal se nahoru aby vykonal to proč sem přišel. Mezitím se Lilli nahoře pokoušela utišit a schovat Harryho který neustále brečel. Když ze zdola zaslechla ty dvě strašná slova AVADA KEDABRA věděla že James je mrtvý tak se uchýlila k rituálu který se předával u nich v rodině z generace na generaci. (*hledá bradu na podlaze*) Tento rituál měl přenes její a Jamesovu sílu na Harryho. Tento rituál byl velice starý a znali ho pouze James a Lilli protože tento rituál (Toto slovní spojení je zde použito už potřetí!) vymysleli zakladatele malých bradavic a předával se u nich v rodině z generace na generaci (Není náhodou Lily z mudlovské rodiny?). Nikdo totiš ("Dobrý den, pane Totiš!") netušil ze Lilli je potomek Heligi z Mrzimoru (Lily tedy není z mudlovské rodiny!) a James Godrika Nebervíru a Roweni z Havraspáru (*představuje si Godrika Nebelvíra a Rowenu z Havraspáru jak... ech*) . Jakmile Lilli dokončila rituál dveře se rozlítli (další živé dveře!) a v nich stál Lord Voldemord. Uhni hloupá holko tebe nechci pronesl. Lilli si před něj klekla a prosila ne Harryho ne vezmi si mě ale Harryho prosím ne. Řekl sem uhni AVADA KEDABRA a Lilli spadla mrtvá na zem. (Už vím! Autosugesce! Řeknou si: A teď určitě umřu a natáhnou bačkory!) A teď si na řadě ti (Tohle se učí moje sedmiletá ségra!) a podíval se na Harryho a začal se smát tak že kdyby to někdo slyšel stáli by mu všechny vlasy hrůzou. (Nejen živé dveře, už i živé vlasy!)
AVADA KEDABRA pronesl chladně Voldemord ale stalo se něco co Voldemord nečekal kletba se obrátila proti němu a než doletěla k Harrymu změnila barvu na žlutou, nevzpomněl si totiž na modrou. Když se kletba vpila do Harryho potok náhle (Harry) zmizel. V malinkatých bradavicích náhle žlutě zablýsklo a uprostřed vstupní síně se objevilo asi tak roční dítě s jizvou ve tvaru blesku na čele. Dítě začalo hned brečet jeho pláč přilákal nějakou ženu ta ho vzala do náruče a zavolala Godriku Salazare poďte sem hned sotva přibjehli (*dáví se a přísahá, že při psaní glos už nikdy nebude jíst rohlík a ani nic jiného*) zeptal se Salazar co se děje Helgo. Já vím nic moc ale je to moje první povídka tak mě hned neukamenujte. (To je nápad! Válče? Máš nějaký veliký, HODNĚ VELIKÝ kámen?) Ps: dík za komenti!!!! (Pošlu autorovi ségřinu učebnici češtiny.)


Kapitola2. (Mezerník? Neznáme?) On je z budoucnosti a nebo hrůzné zjištění, že celá následující povídka je napsaná tučně a kurzívou.
Tutokapitolu (Mezerník neznáme.) věnuji opět ž-ž a všem kdo mi napsali k¨ment (Heh?) k první kapitole moc dík a od teď budou kapitoli věnováni (Tvrdé Y je dole na klávesnici, vedle X a pod A a S. Jen tak pro informaci.) tomu kdo bude mít buď to první komentář a nebo tomu kdo mi napíše nejlepší komentář (Hm, tak to já nejspíš nebudu.)
Sotvavzala (Stále neznáme mezerník?) Helga Harryho do náruče tak přestal brečet. Má někdo tušení jak se sem to dítě dostalo nezeptal se Godrik. Ne najednou se tu žlutě zablýsklo a objevilo se tu odpověděla mu Helga (Aspoň Helga by měla umět gramatiku!). Ale sem se nedá přemístit namítl Salazar. To vím taky ale jak by se sem ten chlapec dostal pořád se nezeptal se ho Godrik. Podívejte on má na čele nějaké zranění řekla Helga. V tom vstoupila do síně Rowerna z Havraspáru. (*lapá po dechu a doufá, že je to jen překlep*)
Co se tady děje nezeptala se. Tak se slova ujala Helga a vše jí vypověděla jak se tady objevil ten chlapec. Rowerna (*brečí, protože to překlep očividně není*)si ho prohlížela a Harry se na ní začal smát ona se na něj taky usmála a zeptala se ostatních, z jakého důvodu zde nejsou čárky od čeho má to zranění na čele nikdo bohužel nic nevěděl řekli jí že už ho měl když ho našly (Nejsou tu náhodou muži i ženy?).
Rowerna (*leští Válec*) se rozhodla že mu tu ránu vyléčí tak položila svoji ruku nad Harryho hlavičku a zamumlala pár slov jaký byl ale údiv naší čtveřice když tam rána pořád byla (Čárky? Ale co, proč já si dělám naděje...). Jak je to možné Rowerno vždyť dokážeš vyléčit jakékoliv zranění tak jak to že se nic nestalo Zeptal se Salazar. Nemám zdání asi mu ji způsobila nějaká hodně černá magie pronesla Rowerna.
A co sním dneska k obědu? vůbec budeme dělat zeptal se Godrik. Já bych ho tady nejradši nechala pronesla Helga a pozorovala spícího Harryho. A Co když se po něm bude někdo schánět zeptal se Salazar.Já si myslim že ho nikdo schánět nebude, když už tak shánět, ale i přesto bychom měli zjistit kde se tady vzal řekl Godrik. Dobře řekl Salazar já a Godrik se pokusíme zjistit kde se tady vzal a zatím se helga s rowernou (To je diskriminace! Salazar a Godrik stále velké písmenko mají!) postarají o toho chlapce.
A měli bychom mu vymyslet nějaké jméno řekla Helga. Dobře souhlasili ostatní ale nejprve se o něj musíme postarat řekla Rowerna (*doufá, že bude nějaký překlep a aspoň jednou tam bude místo Rowerny Rowena*). Tak jak řekli tak udělali tak Godri (Já myslela, aby byl překlep v Rowerně, ne v Godrikovi!) se se Salazarem pokoušel zjistit podle zbidkové magie (Co je to zbidek? Já znám jen zbytek.) kde se tady ten chlapec vzal a zatím Helga s Rowernou se šli postarat o dítě. Helga šla zatím s chlapcem na ošetřovnu zatím co Rowerna šla do kuchyně pro něco k jídlu pro toho malého.Sotva přišla Rowerna z kuchyně s flaškou mléka tak se akorát Harry probudil a tak mu dali hned najíst jakmile Harry vypil celou flašku tak okamžitě usnul a tak se Helga rozhodla že zajde za Godrikem a Salazarem aby zjistila odkud se tady ten chlapec vzal Rowerna měla zatím hlídat Harryho. (*zpívá si* "Ách, čárky mé, kam jste se poděly... Vraťte se mi prosím zpět...")
Sotva Helga přišla do malé vstupní síně tak se zeptala jestli už přišli na to kde se tady ten chlapec vzal. Godrik se na ní otočim (tak teď nevím, jestli to je překlep a nebo zase chybí uvozovky) a řekl že zatím bohužel ne. Když vtom se zničeho nic před nimi objevili dvě postavy jedna mužská a druhá ženská. Ta mužaská (James byl mužatka! *zase hledá čelist*) měla černé neposedné vlasy a modré oči (Neměl James oříškově hnědé oči?) a ta ženská dlouhé vlnité zrzavé vlasy a nádherně zelené oči. Ale nebyli to hmotné postavy ani duchové spíš něco mezi tím. Když v tom ten muž promluvil.
Vím že netušíte kdo jsme ale jsme tu kvůli dítěti které se tu objevilo je to náš sin (*už nemá sílu řvát, tak prostě jen brečí*) a pochází z budoucnosti má žena ho chtěla ochránit před smrtí a tak provedla prastaří dědečci si vyšli na vycházku rituál aby ho zachránila ale rituál nevišel (*pomalu jí dochází, že od toho jak bušila hlavou do stěny, udělala okno do kuchyně*) tak jak měl proto se ocitl tady. V tom promluvila ta žena našeho syna se pokusil zabýt (Umírám!!!) lord Voldemord (tak tentokrát bez velkého L?) nejhorší čaroděj naší doby který páchal nejhorší zločiny společně se svými poskoky smrtijed já i můj manžel (Oni James a Lily byli malí smrtijedi? To kdyby viděla Rowlingová, tak by se zcvokla. To já jsem se zcvokla už dávno.)jsme zemřeli když jsme se snažili našeho syna zachránit proto doufáme že vy se o něj postaráte a až bude na to připravení řeknete mu odkud pochází. A jmenuje se Harry James Potter pronesla ta žena a začala mizet. A abych nezapomněl lord Voldemord je dědicem Salazara Zmijozela pronesl ten muž a pak oba zmizeli. Mezitím přišla do síně i rozverná Rowerna a tak všechno slyšela. A teď se všichni tři otočili na Salazara který tam stál s býlím v puse, protože autor z něj udělal naprostého vola jako stěna. Tomu musim zabránit musim toho chlapce naučit vše co znam rozhodl se Salazar. "Také by bylo dobré naučit ho psát háčky a čárky." podotkla Lucky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama