Začnu se chovat normálně, až budou prasata lítat.

Glosa: Harry Potter a záhada času 3. kapitola

28. listopadu 2014 v 7:27 | Kecal, oglosovala Lucky |  (NE)šťastné glosy
Máte zde pokračování Harryho Pottera a záhady času, 3. kapitolu.


Kapitola 3. Těžký výběr HŮLKY
Tutokapitolu (Autor sice zná CapsLock, ale mezerník mu je stále cizí...) věnuju všem kdo mě čtou a vydrželi čekat tak dlouho na další kapitolu ale především Ž-Ž že mě pořád popohání k tomu abych napsal další kapitolu (Ž-Ž neumí číst! Já bych autora akorát popoháněla k tomu, aby si okamžitě smazal blog.) nejen tím jak do mě pořád hučí ale i tím jak pěkné povídky píše (Jestli píše stejné povídky, jako jsou tyhle, tak...) a jak rychle přidává kapitoly a ještě k tomu tak dlouhý a přesto má čas pokecat se mnou na icq fakt dík (Jen doufám, že to je myšleno ironicky.) že si mě dokopala k psaní předem dík za komenářePoté co se postavy rozplynuli (Dáme si lekci psaní shody podmětu s přísudkem? Jo?) se všichni otočili na Salazara ten tam stál bílí (Uááá!) jako stěna a hleděl na (do) blba, tedy autora. Vtom se Salazar probral a řekl " musíme mu pomoc musíme ho naučit vše co známe a snažit se ho připravit na vše co ho může potkat " (Sice má Salazar úplně jiný charakter a autor nezná učivo 1. třídy, tedy že na začátku věty se píše velké písmeno, ale aspoň tu jsou ty uvozovky.). Ostatní sním nanuka souhlasili a tak se dohodli že jakmile Harry trochu povyroste aby alespoň trochu chápal kouzla začnou ho učit. (Mám pocit, že každé slovo má být někde jinde než je.)
Zatím ho budou vychovávat a až si budou jistí že unese pravdu tak mu jí řeknou.
Ani se nenadáli a uběhli dva živé roky co se u nich harry s malým H objevil a čtveřice se rozhodla že je dostatečně starý aby ho začali učit kouzla (Nejsou mu náhodou tři roky? Vždyť první schopnosti by se u něj měly objevit tak za pět let!) ale nejdříve budou muset vyřešit hůlku aby ji mohl rozkousat a používat jako dudlík tak ho vzali na Příčnou aby mu nějakou koupili. Sotva vešli do obchodu tak kmezeranim přiběhl velmi staře vyhlížející muž a hned spustil " Á koukám že sis přišel pro novou hůlku co Godriku ale vždyť tu starou máš sotva rok to už ti nevyhovuje" . " Ale ne " řekl Godrik "já hůlku nepotřebuju ale tady harry s malým H ano" . "a není na hůlku ještě moc mladý (Né, tři roky jsou tak akorát!) no jak chceš tak začneme tady je krásná hůlka jedenáct palců dlouhá jasanové dřevo a jako jádro žíně z jednorožce tak s ní mávni " řekl Harrymu. Harry s ní mávnul a nic . " Tak zkus tudle nudle devět palců dlouhá trochu silnější ale zato pevná jádro z dračího srdce zase nic" (Ten prodavač předpovídá budoucnost!). A takhle to pokračovalo do té doby dokud Harry nezkusil všechny hůlky v obchodě. Potom co Harry vyzkoušel i poslední hůlku tak se rozhodli že půjdou.
Děkujeme ti za snahu Alfréde.(*Brečí. Právě přišla o to jediné, co ji na této povídce těšilo*) Nemáš zač moc mě mrzí že jsem ti nemohl pomoc Godriku ale jak si viděl tak se pro něj žádná moje hůlka nehodí možná bys mu mohl zkusit nějakou vyrobit . Možná máš pravdu ale nejprve musím zjistit z čeho. Tak ahoj a kdyby si potřeboval s něčím pomoc tak se na mě klidně obrať Godriku. To určitě udělam Alfréde a ještě jednou děkuju rozloučili se a odešli (*Stále brečí. Doteď doufala, že je to jen překlep.*). Tak co s tebou uděláme Harry zeptal se Godrik během cesty zpět do malých bradavic. Sotva dorazili do Bradavic ve Vstupní síni už čekali Salazar Helga Rowerna a ptali se jak to dopadlo (Jo! Autor se očividně naučil psát velká písmena!). Sotva jim to godrik (*zas brečí*) vypověděl nechtěli tomu věřit. To není možné jakto že mu žádná hůlka nepadla a co říkal Alfréd zeptala se Helga bez uvozovek a otazníku.
No říkal že mu máme zkusit vyrobit hůlku sami ale nejdříve musíme zjistit jaké má mít jádro. Tak dobře tak se do toho pustíme řekl Salazar a jak řekl tak i učinili.
Už uběhl týden co se harry vrátil z příčné (*brečí ještě víc*) a pořád nevěděli z jakého jádra má mít harry hůlku už zkusili části bezpočet kouzelných tvorů a pořád nic. (A co takhle jednorožčí pen... *raději si zacpává pusu*)
Až jednou harry zase zlobil jako vždy když mu něco zakázali a tak se Rowerna rozhodla že ho sklidní (Nesklidní. Možná maximálně zklidní.) ale harry tentokrát zlobyl (Není to na střídačku, ty I/Y?)mnohem víc než obvykle a tak čirou náhodou vytrhl pár vlasů Rowerna vykřikla a pustila Harryho ten se vesele smál a hrál si s jejími vlasy a to bylo na Rowernu moc a tak se rozhodla Harryho potrestat ale jakmile se k harrymu přiblížila on zrovna v tu chvíli zamával těmi vlasy a Rowerně na hlavě vyrostli houby harry se lekl ale jakmile se Rowerna koukla co to má na hlavě tak se začala šíleně smát zesílila si kouzlem hlas a začala volat na ostatní. (Taky vám to nedává smysl?)Mám to už vím z čeho mu vyrobíme hůlky jakmile to uslyšeli ostatní. Sotva to ostatní uslyšeli běželi hned za ní ale sotva doběhli a spatřili jí s houbama na hlavě tak se váleli v záchvatu smíchu na temi první se vzpamatovala Helga tak se zeptala (Tohle je ještě šílenější věta než ta předtím.). A z cěho mu vyrobíme tu hůlku. Z našich vlasů řekla jim Rowerna. Jakmile to ostatní slišeli (Já to vzdávám.)přestali se smát a koukali na Rowernu jako by se zbláznila. To myslíš vážně zeptal se jí Salazar. Naprosto odpověděla jim Rowerna a převyprávěla jim jak Harry zase zlobil a jak jí vytrhl vlasy a jak jí na hlavě narostli ty houby když s nima mávnul. A jak řekli tak taky udělali ještě jim zbývalo zjistit jaký druh dřeva mají použím k její výrobě zkoušeli snad všechny druhy dřeva která se k výrobě hůlek používají ale nic tak se rozhodli že skusí neobviklé druhy dřeva takhle zkoušeli dva dny když Salazara napadnul spásný nápad. Co kdybychom skusili dřevo z vrby mlátičky. Proč ne řekla Helga když má neobviklé (Kéž bych nikdy nepoznala internet!)jádro tak proč by neměl mít neobviklé (Lucky, to bude dobrý... Nádech, Fffuah, výdech, Fffuah...) dřevo a jak řekli tak taky udělali. A ono se to skutečně povedlo tak teď zbývalo pouze vyrobit z toho hůlku a to se rozhodli že poprosí o pomoc Alfréda přeci jenom umí ty nejlepší hůlky které se dají sehnat. Sotva vešli do obchodu už u nich byl Alfréd. Sotva je spatři hned říkal to se muselo stát něco závažného když ste přišli všichni čtyři. Přišli jsme tě poprosit jestli by si nevyrobil hůlku Harrymu. Řekl Godrik. (To snad. Nemyslíte vážně.) Proč ne a máte už jádro a dřevo na výrobu hůlky. Zeptal se jich. (Tak asi. Myslíte.) Ano máme odpověděla mu Rowerna. A z jakého zvířete pochází. Z žádného jsou to naše vlasy a dřevo je z vrby mlátičky . Odpověděl mu maličký salazar . Skutečně to je doopravdy velmi zvlášní řekl Alfréd . Dobře zítra si pro ní přijďte . A z tím čtveřice odešla spátky (*mlátí hlavou do monitoru*) do malých bradavic . Velmi skutečně velmi neobviklé a zajímavé, že někdo takhle przdní gramatiku, už i já z toho píšu měkké i, kde nemá být, a navíc ani uvozovky a čárky nepíšou... pomyslel si Alfréd a dal se do výroby lana, které si Lucky objednala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 28. listopadu 2014 v 11:45 | Reagovat

škoda té spousty chyb :(

2 <♥VáNoČka10 ♥> <♥VáNoČka10 ♥> | Web | 30. listopadu 2014 v 14:27 | Reagovat

Máš u mě diplomek za bleskovku :)

3 Lucky Lucky | Web | 8. prosince 2014 v 14:56 | Reagovat

[1]: Ono ty povídky mají často nápad. Často mají potenciál. Ale jakmile nastoupí gramatika... Ffff... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama