Začnu se chovat normálně, až budou prasata lítat.

Harry Potter TAG

17. ledna 2015 v 17:55 | Lucky |  Veselé projekty a výzvy
Fajn, TAGy nejsou moc originální. Ale když máte krizi, tak jste rádi za cokoli...

Jaká je tvoje nejoblíbenější kniha?
No, upřímně netuším. Ale mezi ty nej bych zařadila pravděpodobně Harry Potter a vězeň z Azkabanu (moje srdcovka), Harry Potter a ohnivý pohár, Harry Potter a relikvie smrti. Nevím, jak to zdůvodnit. Ikdyž vlastně vím: Jsou nejlepší! :D
Jaký je tvůj nejoblíbenější film?
Tady to vím - narozdíl od knížek - naprosto přesně! Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Jednak se tam poprvé objeví Sirius, Lupin apod. (na tyto postavy byli, mimochodem, vybráni skvělí herci) a potom se mi taky strašně líbil Klofan. Taky chci takového hypogrifa! No a celkově to byla jiná atmosféra, sice už Harry není ten malinkatej, roztomilej a odvážnej prďola, ale není to vyloženě pro starší. (mimochodem nikdy nepochopím, jak se za jedno léto všichni ti herci dokázali tak vytáhnout, vypadají úplně jinak než ve dvojce)
Jaká je tvoje nejmíň oblíbená kniha/film?
Harry Potter a princ dvojí krve. Prostě to nebyl Harry a říkejte si co chcete. Vadí mi, že s tady strašně řeší vztahy (jak trojúhelník Ron/Levandule/Hermiona tak Harry/Ginny), prostě rande, rande, chození, láska, návštěvy Brumbála a vzpomínky lidí poblíž Riddla, láska, láska, rande, rozchod, nová láska, smrt Brumbála konec. I film je takový celý nezáživný, nekoukáte na něj jedním dechem. Já pokaždý, když sleduju/čtu šestku, mám asi stokrát chuť dělat něco jinýho. A přitom dobrý film/kniha vás nemá pustit ani na záchod, ani za cenu, že byste se měli počůrat! Ne, za mně má prostě Princ dvojí krve fakt hodně špatný hodnocení.
Části filmu/knihy, které tě vždycky rozbrečí?
U knihy je to jednoznačně chvíle, kdy Harry navštíví hrob svých rodičů. Sice jsem nebrečela, ale slzy mě pálily v očích jako kdybych celý den čučela do počítače. Měla jsem chuť k Harrymu přijít, obejmout ho a uklidňovat ho, že je všecko OK (sice nebylo, ale co). A u filmu... Asi když se Harry v prvním díle kouká do zrcadla z Erisedu a vidí své rodiče. To mi ho bylo strašně líto. A na druhou stranu, Harry není napsán tak, že bychom ho litovali moc.
Kterou postavu bys chtěla poznat?
Lenku Láskorádovou! Zajímalo by mě, co by mi řekla o muchlorohých chropotalech a takových věcech. A taky se mi líbí, že jí nevadí, když se jí smějí, a nesnaží se na sobě nic změnit, protože ona taková prostě je, tak bych se jí zeptala, jak to dělá. Celkově ji mám moc ráda, určitě by mi toho mohla mnoho říct.
Která je tvá nejoblíbenější postava?
Jak jsem zmínila (i s důvody) výše, je to Lenka.

Kterou postavu by sis chtěla zahrát?
Lenku. Ano, zase Lenku. Ale líbí se mi, jak se obléká a já bych se tak obléct mohla, přitom by si ze mně nikdo nedělal legraci...
Jak by vypadal tvůj patron?
Kočka nebo delfín, teď nevím. Kočky mám ráda a stejně jako ony jsem příšerně líná. Zato ale delfíni mají pořád strašně moc energie na to, aby se smáli a jsou strašlivě zvědaví, to by na mě taky sedělo. Ale nevím přesně.
Volba: kámen vzkříšení, bezová hůlka, neviditelný plášť?
Kámen vzkříšení ne, protože mi zaprvé nikdo neumřel a zadruhé vidět kolem sebe duchy, to bych se asi podělala. Už teď usínám s rozsvícenou lampičkou. Bezová hůlka by byla boží, ale nejspíš by ji někdo chtěl získat a tak by mě zabil. A mít bezovou hůlku a přitom se nemoct ostatním pochlubit, to je blbý. A neviditelný plášť, ten by byl super. Mohla bych si z ostatních dělat legraci, dělat ne zrovna správný věci a dokonce ponocovat a nikdo by si mě ani nevšimnul! Tudíž neviditelný plášť.
Ve které koleji bys byla?
Já bych si strašně moc přála do Nebelvíru, ale Moudrý klobouk by mě nejspíš zařadil do Havraspáru (když teda vynechám to, že by mi velice rád vyhověl).
Kdybys mohla potkat jednoho herce z HP, který by to byl?
Nevím... Tom Felton? Ne počkat! Už to mám! David Tennant! (hrál v Harrym Potterovi a ohnivém poháru) Jako Barty Skrk mladší byl geniální a taky to je můj nejoblíbenější Doctor, ale to už sem zase pletu Doctora Who.
Hrála jsi někdy Harry Potter online hry?
Ne, ale ráda bych. Třeba bych si ráda založila vlastní Bradavice. Jo, někdy si založím online Bradavice a odkaz vám dám do menu.
Na jaké pozici bys byla ve famfrpálu?
Chtěla bych být ten... jak hází góly, teď nevím jak se jmenuje. Jenže na to jsem úplně levá a na pozici odrážeče bych se asi zabila, tak chytač.
Líbil se ti konec (epilog) HP?
Ano, ikdyž mi bylo trochu líto, že umřel Lupin a taky Fred. A taky Tonksová. Ikdyž... realita by byla dost divná, kdyby nikdo neumřel.
Co pro tebe Harry Potter znamená?
Hrozně moc! A dennodenně děkuju Rowlingový, že mi do cesty přihrála tenhle nádherný a úžasný příběh! Upřímně, nevím, co jsem dělala bez Harryho!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nu. Nu. | Web | 19. ledna 2015 v 13:19 | Reagovat

Dělala jsem podobný tag a docela mě láká v budoucnu udělat i tento. Potter pro mě taky hrozně moc znamená. Byla jsem na něm odkojená jsem hrozně šťastná, že jsem vyrůstala souběžně s tím, jak vycházeli knížky. Že si člověk musel počkat na další díl a hned den potom co vyšel, utíkal do knihkupectví... oh... to už žádná jiná generace nezažije.

Prince dvojí krve mám já nejraději :)) Je tam hodně Severuse <3 a baví mě Křiklan a začíná se tam vyjasňovat spousta věcí (jako viteály a Voldyho minulost) Fakt mám ten díl ráda nejvíc. Jééé Lenku jsem zvolila také :D. Také bych zvolila neviditelný plášť :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama